Про посилання
Зверніть увагу!
Challenges and Issues of Modern Science є єдиною офіційною назвою нашого журналу.
У разі цитування журналу Challenges and Issues of Modern Science важливо вживати офіційну назву без жодних змін, перекладів чи спотворень. Будь-які модифікації назви журналу можуть призвести до того, що цитати не будуть коректно зараховані в наукових профілях авторів, що може негативно вплинути на видимість та фактор впливу журналу. Ми суворо забороняємо будь-які варіації або неправильне подання назви журналу для забезпечення правильного цитування та підтримання цілісності і визнання нашого видання.
Вимоги до цитування та посилань в науковій роботі
Відсутність посилання на джерело інформації є випадком порушення авторських прав, а неправильно оформлене посилання розглядається як серйозна помилка.
Наукове цитування – це достовірна вказівка на джерело інформації, вона є обов’язковим елементом будь-якої наукової роботи. Використання бібліографічних посилань у наукових роботах вживається у наступних випадках.
- Цитування фрагментів тексту, формул, таблиць, ілюстрацій.
- Запозичення положень, формул, таблиць, ілюстрацій.
- Перефразування, недослівне відтворення фрагмента чужого тексту.
- Аналіз в тексті змісту інших публікацій.
- Посилання читача до інших публікацій, де матеріал, який підлягає обговоренню, є в більш повному викладенні.
- Обґрунтування та контекст дослідження – посилання на попередні дослідження, які обґрунтовують актуальність і важливість вашого дослідження.
- Методологія – опис методів, які були застосовані в дослідженні, з посиланнями на джерела, де ці методи були детально описані або вперше запропоновані.
- Обговорення результатів – посилання на роботи, результати яких підтримують або суперечать вашим висновкам, щоб продемонструвати наукову обґрунтованість вашого дослідження.
- Теоретичні основи – посилання на основні теорії та моделі, які використовуються у вашому дослідженні.
- Відповідність стандартам – посилання на стандарти, протоколи, або нормативні документи, яких ви дотримувалися у своєму дослідженні.
- Додаткова література – посилання на додаткові джерела, які можуть бути корисними для глибшого розуміння контексту або методології дослідження.
Цей список охоплює майже всі основні випадки, коли необхідно робити бібліографічні посилання в науковій статті, забезпечуючи таким чином академічну доброчесність вашої наукової роботи. Таке детальне цитування допоможе забезпечити повну прозорість і відтворюваність вашого дослідження, а також підкреслить вашу обізнаність у темі та повагу до роботи інших дослідників.
Правильне використання цитат та оформлення посилань у наукових роботах є важливою складовою дотримання принципів академічної доброчесності та сприяє якісному інтегруванню дослідників у світову систему відкритої наукової комунікації.
Кожне подане джерело має згадуватись в основному тексті статті. Якщо ваша стаття продовжує тему дослідження та містить нові результати, не забувайте посилатись на попередні власні статті з цієї теми, але не більше 30% від загальної кількості посилань.
Можна посилатись на:
- рецензовані наукові статті, опубліковані у наукових журналах;
- монографії та наукові книги, написані експертами у відповідній галузі;
- звіти наукових досліджень, опубліковані науковими установами або державними агентствами;
- статті або тези конференцій, якщо вони також проходять рецензування,
- дисертації та дипломні роботи.
За умови, якщо вищеозначені джерела опубліковані в інтернеті у відкритому доступі.
Заборонено посилатись на
- джерела ненаукового характеру, а саме навчальні посібники, підручники, енциклопедії, популярні журнали і газети, блоги і особисті веб-сайти, Вікіпедію (або інші загальні онлайн енциклопедії) тощо;
- джерела, які відсутні в інтернеті, кожне джерело без винятку має містити інтернет посилання на DOI, URI чи URL;
- матеріали та тези конференцій, якщо вони не опубліковані у рецензованому виданні,
- самовидані та інші публікації без рецензування,
- рекламні матеріали та прес-релізи,
- форумні дискусії та коментарі користувачів на сайтах, соціальні мережі (наприклад, пости в Twitter, Facebook)
⚠️Не рекомендується посилатись на джерела, яким більше п'яти років. Винятком можуть бути класичні або фундаментальні дослідження, якщо вони є основою поточних наукових розробок.
Ми забороняємо посилатися на літературні джерела видавництв та видань, які афільовані на території Росії чи Білорусі, та опубліковані починаючи з 1992 року включно. Також заборонено посилатися на літературні джерела, авторами яких є громадяни цих країн, незалежно від дати видання. Винятком можуть бути наукові видання чи статті інших країн, опубліковані у перекладі видавництвами цих країн, проте авторам наполегливо радимо посилатися на оригінальні джерела задля уникнення певних ускладнень на будь-якому етапі видавничого процесу.
Вимоги до оформлення посилань
Наказ Міністерства освіти і науки України рекомендує оформлення списку наукових публікацій за такими міжнародними стандартами: MLA style (Modern Language Association), APA style (American Psychological Association), Chicago / Turabianstyle, Harvard style, ACS style (American Chemical Society), AIP style (American Institute of Physics), IEEE style (Institute of Electrical and Electronics Engineers), Vancouver style, OSCOLA, APS (American Physics Society) style, Springer MathPhys Style, що є дуже вірним технічним рішенням, тому що відповідає технологічним особливостям CrossRef, DataCite та інших індексних систем.
Чому ми обрали APA style?
Кожне посилання, як структуру даних, повинен розуміти пошуковий робот наукової бази даних (web crawler, web spider), який індексує контент журналу. Тобто в посиланні він має ідентифікувати авторів, рік видання, назву джерела, номер джерела, та навіть сторінки. Чи всі пошукові роботи вірно інтерпретують посилання, які оформлені за ДСТУ або ГОСТ, питання сумнівне. Правильність інтерпретації посилань за популярними за міжнародними стандартами, звичайно ж якщо вони не містять помилок, сумнівів не викликає. Невірно інтерпретоване посилання «не повертається» авторам у вигляді цитування їх роботи.
За статистичним даними та за деякими суб’єктивними оцінками найпопулярнішим в науковій спільноті стандартом оформлення бібліографічних посилань в академічних журналах є стандарт APA style.
- Згідно з дослідженням Elsevier, проведеним у 2020 році, APA style є найпоширенішим стилем цитування в наукових журналах, що публікуються на платформі Elsevier.
- Дослідження Taylor & Francis 2018 року показало, що APA style використовується в 35% наукових журналів, що публікуються на їх платформі.
- За даними Springer, APA style є другим за поширеністю стилем цитування після Chicago Manual of Style, який використовується в 38% наукових журналів, що публікуються на їх платформі.
- Опитування науковців, проведене в 2021 році, показало, що 65% респондентів вважають APA style найкращим стилем цитування для академічних журналів.
- Багато експертів у галузі академічного письма рекомендують використовувати APA style
Саме тому ми обрали APA style та вимагаємо від авторів його дотримання під час підготовки переліку посилань в рукописах. На момент написання цього керівництва чинною є 7-а редакція цього стандарту (APA style, Seventh Edition).
Цитати в тексті та посилання
Вся авторська книга
Один автор:
... посилання в тексті (Authora, year).
Reference
Authora, A. A. (year). Book title a. Publisher. https://url
Два автори:
... посилання в тексті (Authora & Authorb, year).
Reference
Authora, A. A., & Authorb, B. B. (year). Book title b. Publisher. https://url
Від трьох до двадцяти авторів:
... посилання в тексті (Authora et al., year).
Reference
Authora, A. A., Authorb, B. B., & Authorc, C. C. (year). Book title c. Publisher. https://url
Стаття в журналі
Один автор:
... посилання в тексті (Authora, year).
Reference
Authora, A. A. (year). Article title a. Journal Title, volume No(issue No), page-page. https://url
Два автори:
... посилання в тексті (Authora & Authorb, year).
Reference
Authora, A. A., & Authorb, B. B. (year). Article title b. Journal Title, volume No(issue No), page-page. https://url
Від трьох до двадцяти авторів:
... посилання в тексті (Authora et al., year).
Reference
Authora, A. A., Authorb, B. B., & Authorc, C. C. (year). Article title c. Journal Title, volume No(issue No), page-page. https://url
Матеріали конференції, опубліковані в журналі (збірнику доповідей)
Один автор:
... посилання в тексті (Authora, year).
Reference
Authora, A. A. (year). Conference paper title a. Proceedings Title, volume No, page-page. https://url
Два автори:
... посилання в тексті (Authora & Authorb, year).
Reference
Authora, A. A., & Authorb, B. B. (year). Conference paper title b. Proceedings Title b, volume No, page-page. https://url
Від трьох до двадцяти авторів:
... посилання в тексті (Authora et al., year).
Reference
Authora, A. A., Authorb, B. B., & Authorc, C. C. (year). Conference paper title c. Proceedings Title c, volume No, page-page. https://url
Для всіх типів посилань, якщо є 21 або більше авторів, додайте імена перших 19 авторів, вставте три крапки (але без амперсанда), а потім додайте ім’я останнього автора.
Author, A. A., Author, B. B., Author, C. C., Author, D. D., Author, E. E., Author, F. F., Author, G. G., Author, H. H., Author, I. I., Author, J. J., Author, K. K., Author, L. L., Author, M. M., Author, N. N., Author, O. O., Author, P. P., Author, Q. Q., Author, R. R., Author, S. S., . . . Author, Z. Z.
Посилання на сторінку веб-сайту
... посилання в тексті (Authora, year).
Reference
Authora, A. A. (year). Page title. Site Title. https://url
Приклад реального посилання на сторінку веб-сайту:
... посилання в тексті (Atea Ataroa Limited, 2024).
Reference
Atea Ataroa Limited. (2024). DistroWatch.com: MX Linux. DistroWatch. https://distrowatch.com/table.php?distribution=mx
де Atea Ataroa Limited – груповий автор, фактичний власник авторських прав; DistroWatch.com: MX Linux – це назва сторінки веб-сайту курсивом; DistroWatch – назва сайту.