Обґрунтування доцільності використання техногенно порушених земель гірничодобувних регіонів
Анотація
Екологічні процеси використання техногенно порушених земель є актуальною проблемою сучасного світу. Техногенні порушення земель виникають внаслідок промислової, транспортної та інфраструктурної діяльності людини, такої як видобуток корисних копалин, сільськогосподарські роботи, масова забудова та інші види господарської діяльності.
Зміни в ґрунті відбуваються через забруднення хімічними речовинами, які потрапляють у ґрунтові води та впливають на його фізико-хімічні властивості. Це може спричинити зниження родючості ґрунту та порушення його екологічної рівноваги.
Водні ресурси також піддаються негативному впливу через забруднення різними токсичними речовинами, що потрапляють у водні екосистеми через стоки промислових підприємств, сільськогосподарські відходи та інші джерела забруднення. Це може призводити до загибелі риби та інших водних організмів, зниження якості води та порушення природного балансу в екосистемі.
Рослинність на техногенно порушених землях зазвичай погіршується через непридатні умови для росту та забруднення ґрунту. Застосування технологій рекультивації та відновлення порушених територій може бути важливим кроком у відновленні рослинного покриву та природного середовища.
Завантажити
Посилання
Медведєва О. О., Гальченко З. С. Перспективи використан-ня відновлюваних джерел енергії в умовах техногенно змінених ландшафтів гірничодобувних регіонів. «Екологія. Довкілля. Енергозбереження». 2022» : Збірник матеріалів ІІІ Міжнародної нау-ково-практичної конференції «Екологія. Довкілля. Енергозбереження» (1-2 грудня 2022 року, Полтава). 2022. С. 180–183.
Архів метеоданих. Перегляд фактичної погоди на певну дату (2023). meteopost.com. URL: https://meteopost.com/weather/archive/ (дата звернення: 15.05.2023).
Assessment of natural resource potential of territories disturbed by mining works in the context of effective use of post-technogenic landscape / P. I. Kopach et al. Geo-Technical mechanics. 2022. No. 162. P. 38–47.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Виклики та проблеми сучасної науки

Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Всі статті, опубліковані в журналі Challenges and Issues of Modern Science, ліцензовані за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY). Це означає, що ви можете:
- Поширювати, копіювати та передавати статтю
- Адаптувати, реміксувати та створювати похідні роботи на основі статті
за умови, що ви надаєте належне посилання на оригінальну роботу, вказуєте ім'я авторів, назву статті, журнал та наявність ліцензії CC BY. Будь-яке використання матеріалів не повинно припускати схвалення авторами або журналом використаного матеріалу.